Обслуговування кондиціонерів. 1. Введення

Обслуговування кондиціонерів.  1. Введення

Повітряний кондиціонер може надійно і довго працювати тільки в разі правильної експлуатації і своєчасного обслуговування.

        Необхідність обслуговування викликана особливостями конструкції повітряного кондиціонера і умовами його роботи. Завдання регламентного обслуговування кондиціонера полягає в тому, щоб технічні характеристики кондиціонера в процесі експлуатації знаходилися в заданому діапазоні значень, а при виникненні відмов їх усунення.

        Зовнішній блок (НБ), який встановлюється на вулиці, схильний до багатьох несприятливих факторів (великим температурних перепадів, впливу атмосферних опадів, запиленої і т.д.) Потоки повітря, що проходять крізь теплообмінник, забруднюють його. Пил, комахи, тополиний пух з часом забиваються між ламелями, в результаті чого значно знижується ефективність роботи кондиціонера.

        Повітряному забрудненню піддається і оснащений системою фільтрів і тангенціальним вентилятором, так званої «білкою» або «турбіною», внутрішній блок (ВБ). Внаслідок наявності приймальні ванни для конденсату, що знаходиться в СБ, вона з часом також стає місцем накопичення грязьових відкладень.

        Самі по собі довготривалі скупчення пилу і вологого бруду є гарним живильним середовищем для розвитку всіляких мікроорганізмів. Бруд на фільтрах і деяких видах ущільнювального матеріалу може ще стати і джерелом неприємних запахів.

        Забруднення фільтрів, теплообмінників і тангенціального вентилятора - це не тільки суб'єктивно сприймається зниження холодопродуктивності і можливу появу специфічного запаху. Така ситуація тягне за собою «спливання» багатьох параметрів парокомпрессионного циклу і може привести до дуже небажаних наслідків. Радіатор внутрішнього блоку може почати обмерзати, намерзлий лід може потрапити в слив дренажної ванни, забиваючи зливний отвір. При зниженні температури випарника нижче норми термодатчик відключає компресор, що веде за собою танення криги і переповнення, забитої крижаною крихтою дренажної системи. В результаті вода може потекти через краю ванни прямо на стіну. Поступове забруднення дренажної системи кондиціонера пилом, що потрапляє туди з брудного теплообмінника, може бути причиною її повної закупорки.

        Також недостатній повітряний потік і порушення підведення тепла, необхідне для википання холодоагенту у випарнику може привести до його неповного переходу в газову фазу і в перспективі до поломки найдорожчою частини кондиціонера - компресора.

        Серйозною проблемою може стати експлуатація кондиціонера з ненормованою масою фреону в контурі через витік. Внаслідок того, що компресор охолоджується парами холодоагенту, недолік фреону призводить до постійного перегріву компресора, підгоряння і втрати властивостей холодильного масла, обмоток і як наслідок - заклинювання «серця» кондиціонера.

        Чи не меншої шкоди приносять компресора і непрофесійні дії при заправці (дозаправки) кондиціонера «по тиску» некваліфікованими монтажниками і сервісниками, без зняття параметрів випаровує і конденсується середовищ, параметрів розрахункового і фактичного перегріву (переохолодження) холодоагенту і їх відповідності табличних даних, зняття показників пускових і робочих струмів, що найчастіше веде до перезаправке системи і можливості отримання гідроудару компресором.

        Сервісне обслуговування можна розділити на кілька етапів: чистка внутрішнього і зовнішнього блоків, контроль і відновлення заводських параметрів.

        З огляду на вищесказане, що здається «економія» на сервісному обслуговуванні кондиціонерів в результаті призводить до значно більших матеріальних втрат, тому регламентне обслуговування не тільки необхідно, але і вигідно. Повноцінне сервісне обслуговування кондиціонерів - вимагає наявності професійних спеціалізованих інструментів і звичайно кваліфікованих фахівців. Тому сервісне обслуговування треба замовити в КЛІМАТ МАРКЕТ ХАРКІВ! З прейскурантом на послуги з сервісного обслуговування кондиціонерів в Харкові можна ознайомитися на сторінці ПОСЛУГИ.


Продовження ...


Статті по цій темі:

...

Обслуговування кондиціонерів. Чистка кондиционера

Обслуговування кондиціонерів. Внутрішній блок

Обслуговування кондиціонерів. Зовнішній блок

Обслуговування кондиціонерів. Контроль параметрів

Обслуговування кондиціонерів. Налаштування параметрів

Обслуговування кондиціонерів. Висновок