Обслуговування кондиціонерів. 3. Чистка внутрішнього блоку

Обслуговування кондиціонерів.  3. Чистка внутрішнього блоку

Фото 1. Знеструмлення кондиціонера. Розбирання внутрішнього блоку. Зняття фільтрів грубого очищення, передньої кришки і лицьовій панелі корпусу


Фото 2. Зняття горизонтальної пластини жалюзі та її крокового двигуна


Фото 3. Розбирання дренажної системи внутрішнього блоку кондиціонера 


        Розбирання внутрішнього блоку вимагає обережності і певних навичок. Ступінь складності розбирання і подальшого складання залежить від конструктивних особливостей тієї чи іншої моделі кондиціонера і виробника, а також варіантів конкретної установки внутрішнього блоку на стіні (сторона виходу магістралі з блоку, підведення в коробі або штробі, можливості зняття тангенціального вентилятора, можливості зняття вертикальних напрямних повітряного потоку і т. д.)

        Після розбирання СБ фахівець може оцінити ступінь забруднення і метод чистки в даному конкретному випадку.

        На відміну від фільтрів грубого очищення, радіатор випарника очищається не так легко і зручно. Фільтри-сітки призначені для захисту випарника від механічних забруднень. Однак фільтри грубого очищення не затримують багато інших забруднюючих елементів - тютюновий дим, який містить дуже липкі смоли, а також кухонні випаровування, що складаються з мікроскопічних частинок жиру, пари кислот і т. д. що конденсується липка волога, смоли, жири, осідають на ребрах випарника і стають у своєму роді клеючим речовиною для порошинок. В результаті радіатор випарника покривається кіркою бруду, абсолютно не допускає повітря до ребер радіатора. Навіть зовні чистий випарник, в нижній третині (в місцях застою конденсату), може бути покритий відкладеннями водного каменю і оксидною плівкою, значно порушують його властивості.


Фото 4. Забруднення ламелей нижнього сектора випарника, і тангенціального вентилятора прихованих зовнішнім облицюванням внутрішнього блоку


        Для чищення слабо забрудненого теплообмінника досить просто видалити пил з його пластин щіткою, пензлем або пилососом. Можна використовувати паро-очищувач.


Фото 5. Обробка випарника пароочищувачем


        На жаль, пароочищувачем, можна лише частково очистити теплообмінник, а затишні місця скупчення смолистих, жирових і інших забруднень, без попереднього розбирання блоку, йому не підвладні Місцем, найбільше піддається забрудненню, є приймальна ванна для конденсату.


Фото 6. Місце зливу в дренажну систему з приймальні ванни.


Фото 7. Забруднення поролонових ущільнювачів


        Іноді відкладення на дні ванни і примикають до неї забруднених ущільнювачах можуть стати джерелом специфічного запаху. Довготривалі скупчення пилу та вологого бруду - відмінна живильне середовище для розвитку всіляких мікроорганізмів.

        Не слід плутати складу даної мікрофлори з гучною історією про збудника «хвороби легіонерів». Умови у внутрішньому блоці спліт-ситеми абсолютно непридатні для існування та розмноження легіонели. Конденсат в таких системах має дуже низьку температуру, щоб в ній могли існувати та розмножуватися легіонели, до того ж дренаж видаляється відразу і не застоюється. Те ж саме стосується і поверхонь мідних труб і змійовиків, які мають яскраво виражену бактеріостатичну і бактерицидну дію відносно легіонели. Чого легионелла абсолютно не переносить, так це мідні труби. Там, де є мідь, легіонели вдень з вогнем не знайдеш.

        Однак до складу цієї грязьовий "корки" можуть входити різні види алергенів, сапрофітних бактерій, деякі види пліснявих грибів та ін. Нехтувати необхідністю очищення ні в якому разі не можна і, безумовно, виконувати її повинен тільки фахівець.

        У більш складних ситуаціях при забрудненні не залишається іншого виходу окрім як використовувати спеціальні розчини. Всі використовувані засоби і дезінфікуючі розчини сертифіковані і дозволені до застосування в Україні.

        Процес чищення практично повністю виключає попадання вологи і бризок на стіни в процесі обслуговування, тим не менш, перед миттям внутрішній блок відстібається з нижніх засувок і під нього заводиться захисна плівка.


Фото 8. Підготовка внутрішнього блоку до миття


Фото 9. Під блок встановлюється спеціальний піддон-приймач змивки


Фото 10. Через конектор до приймача під'єднується зливний шланг, який буде відводить розчин змивки в окрему ємність


Фото 11. Ємність для змивки. В залежності від ступеня забруднення обсяг змивки може досягати 7-8 літрів


Фото 12. Випарник обробляється спеціальним розчином активної піни. Зважаючи на те, що теплообмінники виготовлені з алюмінієвих сплавів і покриті спеціальним захисним покриттям, слід з особливою ретельністю підходити до вибору розчину


Фото 13. Після невеликої витримки, піна повністю змивається чистою водою з поверхні випарника


        Крім теплообмінників в чищенні потребують і вентилятори. Більшість моделей внутрішніх блоків сконструйовані так, що вентилятор працює з повітрям, що проходить через фільтри і випарник. Тому він порівняно довгий час залишається досить чистими і нормально функціонує. Однак чимало моделей кондиціонерів, в яких повітряний потік «підсмоктується» минаючи фільтр і теплообмінник. У таких випадках на вентиляторі бруд осідає значно швидше і в кінцевому підсумку робить його непрацездатним. «Турбіна» не подає на теплообмінник необхідного розрахункового потоку повітря для теплообміну. Симптомом такої ситуації є обмерзшие випарник і газовідвідна труба. Це призводить не тільки до зменшення ефективності роботи спліт-системи, але і до інших негативних наслідків. Кондиціонер починає «текти».

        Грязьова "шуба" відмінно вбирає водяну суспензію, сдуваемую з випарника. І ця вода так і утримується на брудних лопатях, утворюючи ще більш масивні нарости, стають відмінною середовищем для мікробів і грибків. В цьому ж субстраті абсорбуються і леткі речовини, що додають неприємний запах з кондиціонера.

        І, нарешті, грязьові нарости гальмують обертання вентилятора, призводять до його розбалансування, підвищеному навантаженні на двигун і можуть стати причиною поломки. Також розбалансування брудної турбіни найбільш часта причина підвищеного шуму при роботі внутрішнього блоку.

        Очищення вентилятора починається з попередньої підготовки і часткового очищення за допомогою пароочисника.


Фото 14. Попередня обробка вентилятора внутрішнього блоку парогенератором для розпушення і зволоження відкладень


        Для обробки «турбіни» готуються і застосовуються більш густі і активні розчини по складу і РН, на відміну від розчинів для теплообмінників.


Фото 15. Активна густа піна проникає і утримується в найдальших куточках


Фото 16. Протягом невеликого часу піна відокремлює з поверхні і активно вбирає в себе грязьові відкладення, що накопичилися на турбіні


Фото 17. Після чого змивається великою кількістю води в піддон-приймач, звідки тут же видаляється в окрему ємність


Фото 18. Випарник і турбіна після очищення


        Аналогічні дії здійснюються з іншими частинами внутрішнього блоку.


Фото 19. Очищення фільтрів грубого очищення


Фото 20. Очищення адміністратора ванни конденсату і жалюзі вертикального потоку


Фото 21. Очищені деталі і вузли внутрішнього блоку готові до зворотного збірці


Фото 22. Перед остаточною збіркою внутрішнього блоку, випарник і інші частини обробляються антибактеріальним засобом для кондиціонерів


Фото 23. Всі рухомі пластикові з'єднання і вузли змащуються силіконовою змазкою для запобігання задирів і шумів при роботі


Фото 24. Зворотна збирання і припасування частин пластикового корпусу внутрішнього блоку


        Крім обов'язкових фільтрів грубої очистки багато кондиціонери оснащені додатковими змінними фільтрами різного роду. На відміну від перших, вони часто мають обмежений термін придатності та потребують заміни після певного часу служби. Найчастіше періодичність їхньої заміни збігається з рекомендованими термінами сервісного обслуговування один-два рази на рік чи частіше (для навантажених приміщень) Підбір і заміна фільтрів може бути обумовлена при заявці на сервісне обслуговування.


Фото 25. Заміна фільтрів, у касеті внутрішнього блоку


        Консультації з питань підбору та придбання кондиціонерів та кліматичної техніки в Харкові, замовлення монтажу або сервісного обслуговування кондиціонерів в Харкові потрібно звертатися в Клімат-Маркет (Харків).


Продовження...


Статті по цій темі:

Обслуговування кондиціонерів. Введення

Обслуговування кондиціонерів. Чищення кондиціонера

...

Обслуговування кондиціонерів. Зовнішній блок

Обслуговування кондиціонерів. Контроль параметрів

Обслуговування кондиціонерів. Настройка параметрів

Обслуговування кондиціонерів. Висновок