Послуги

СЕРВІСНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ КОНДИЦІОНЕРІВ


            Почнемо з головного - демонстрації та опису наших робіт в статтях і фотографіях, нижче наведені посилання:

- СЕРВІСНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ ПОБУТОВИХ КОНДИЦІОНЕРІВ

- НАПІВПРОМИСЛОВІ КОНДИЦІОНЕРИ І СИСТЕМИ ВЕНТИЛЯЦІЇ

- РЕМОНТ КОНДИЦІОНЕРІВ

            Тепер переходимо безпосередньо до цін на наведені в статтях роботи


1. Побутові кондиціонери

         Під побутовими умовно маються на увазі кондиціонери холодильною потужністю від 2,2-2.5 квт/хол. до 7-7.5 квт/хол (7000 BTU – 24000 BTU). У переважній більшості випадків це так звані спліт-системи, які складаються з двох блоків - внутрішнього (СБ) і зовнішнього (НБ), сполучених фреонової магістраллю і межблочными електричними кабелями. Детальний опис ( з авторськими фотоматеріалами) особливостей обслуговування побутових кондиціонерів читайте в нашій статті «СЕРВІСНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ КОНДИЦІОНЕРІВ». Стаття дуже корисна для розуміння, чим відрізняється реальний обслуговування кондиціонера, від іноді заявляються - «чистка фільтрів, огляд місць кріплення і протяжка контактів»(с)

         Найчастіше в якості внутрішніх блоків побутових кондиціонерів використовуються блоки настінного типу

Мінімальний комплекс


1) Продуктивністю до 3,5 кВтхол (моделі 07-12)


Мийка внутрішнього блоку:

- з повним розбиранням (фільтри, корпус, теплообмінник, тангенціальний вентилятор, система збору і відведення конденсату, дренаж, правка ламелей випарника) . Застосування пароочисника «вапо-гідро», хім. кошти (wynn's Airco-Clean, RM-59ASF, RM-806ASF) - 450 грн.

- обробка антибактеріальну та фунгіцидну складом теплообмінників, дренажної ванни і тангенціального вентилятора внутрішнього блоку ( Maditol, Condiclean 2%, Лізоформін 3000) - 50 грн.


Мийка зовнішнього блоку:

- без розбирання (корпус, теплообмінник зовні) – від 50 грн (залежить від доступності блоку).

- *з розбиранням (корпус, теплообмінник з двох сторін з розведенням рядів, аксіальний вентилятор, правка ламелей конденсатора) із застосуванням мийки високого тиску (хим. кошти RM-59ASF) – від 150 грн. (залежить від конструктивних особливостей і доступності блоку)


2) Продуктивністю понад 3,5 кВтхол (моделі від 18)


Мийка внутрішнього блоку:

- з повним розбиранням (фільтри , корпус, теплообмінник, тангенціальний вентилятор, система збору і відведення конденсату, дренаж, правка ламелей випарника) Застосування пароочисника «вапо-гідро», хім. кошти (wynn's Airco-Clean, RM-59ASF, RM-806ASF) - 500 грн. 

- обробка антибактеріальну та фунгіцидну складом теплообмінників, дренажної ванни і тангенціального вентилятора внутрішнього блоку ( Maditol, Condiclean 2%, Лізоформін 3000) - 50 грн.


Мийка зовнішнього блоку:

- без розбирання (корпус, теплообмінник зовні) – від 100 грн (залежить від доступності блоку)

- * з розбиранням (корпус, теплообмінник з двох сторін з розведенням рядів, аксіальний вентилятор, правка ламелей конденсатора) із застосуванням мийки високого тиску (хим. кошти RM-59ASF) – від 200 грн. (залежить від конструктивних особливостей і доступності блоку)


            В ціну мінімального комплексу також входить: первинна перевірка працездатності вузлів і агрегатів зовнішнього і внутрішнього блоків, візуальний огляд місць можливого витоку хладагента, огляд електроконтактного групи, вимірювання перепаду температур на випарнику (дельти по повітрю ∆θ л) професійним двоканальним термометром.


            Час виконання робіт 2,5-3 години.


            У разі виявлення відхилень або незадовільних показниках, отриманих при первинній перевірці, замовнику пропонується провести професійну діагностику роботи системи кондиціонування (розширений комплекс), що може запобігти дорогий ремонт в подальшому. Поглиблена діагностика передбачає проведення розширеного комплексу вимірювань із застосуванням професійних вимірювальних приладів, у процесі якого знімаються більше двох десятків показників роботи типового парокомпресійного циклу, електричних параметрів, анемометрії і т. д. На підставі отриманих даних складається детальна карта контрольних вимірів, що дає повне уявлення про стан вашого кондиціонера.


Додатковий розширений комплекс (для побутової серії)

– це повна комплексна діагностика системи (анемометрія СБ і НБ, термометрія, манометрія, визначення розрахункового і фактичного перегріву-переохолодження парів холодоагенту після теплообмінників, повний температурний напір, вимірювання робочих і пускових струмів, ємності конденсаторів, опору обмоток компресора тощо), із складанням повної карти контрольних замірів - 150 грн.


Час виконання робіт від 30 хв.


            При сервісному обслуговуванні, в ході комплексної діагностики, можуть бути виявлені багато технічні несправності. Найбільш часто зустрічаються – це недолік холодоагенту в системі (витік) або ж його надлишок, неконденсованих домішки і волога в контурі (після некваліфікованого обслуговування), гідроліз РОЕ масла ітд. Витік холодоагенту найчастіше відбувається із-за неякісного монтажу. У більшості випадків місцями витоків є вальцювальні з'єднання, а також негерметичні кришки кранів і сервісних портів. Локалізація місця витоку і її усунення відноситься вже до ремонтних робіт, але може бути виконана і в ході сервісного обслуговування. У сумнівних випадках, після усунення витоку проводиться перевірка герметичності контуру – опресовування сухим азотом під надлишковим тиском - від 26 bаr (R22) до 42 bаr (R410a/R32). При позитивних результатах перевірки, система вакуумируют і заправляється за вагою холодоагенту, вказаною на заводському шильдику НБ. На даний момент переважна більшість побутових кондиціонерів, що працюють на трьох типах фреону - R22, R410a та R32. Вага заводський заправки побутового кондиціонера зазвичай варіює в межах від 600-650г до 1000-1200г (залежить від потужності). Тип хладагента впливає на ціноутворення при заправці системи.

            Зважаючи гігроскопічності РОЕ масла, працюючого з 410 фреоном, після разгермитизации (витоку) і можливого попадання вологи в контур, бажано провести тестовий забір проби масла з системи для первинної оцінки. У разі виявлення незадовільних органолептичних властивостей масла рекомендовано проведення кислотного тесту.


- опресовування гідравлічного контуру азотом від 26 bаr (R-22) до 42 bаr (R-410) – від 120 грн.

- вакуумування системи до залишкового Р= 500 Па – 0.01 мПа (в залежності від типу фреону і зовнішньої температури) і заправка хладагента з допомогою електронних ваг - 200 грн (без вартості фреону).

- Вартість хладагента (включаючи технічний обсяг – колектор, шланги):

R22        300 грн/кг.

R410a   400 грн/кг.

R32       400 грн/кг.


Час виконання робіт - від 1 години.


            Також при сервісному обслуговуванні, можливе проведення наступних видів дрібних ремонтно-відновлювальних робіт:

- усунення причин витоку хладагента (розгерметизація на вальцювальних з'єднаннях - перевальцовка (без пайки), залежно від локалізації і типорозміру труби 1/4"-5/8") - від 180 грн за місце.

- * відновлення теплоізоляції і захисної вінілової обмотки магістралі (До-флекс, Термафлекс, Бенду-вініл) - 150 грн/м.

- відновлення роботи дренажної системи при забрудненні (механічна і хімічна очистка) - від 100 грн.

- * заміна гофрованого дренажу на металопластик, подовження вуличної частини і т. д. - від 80 грн. (свердління отворів)


* Прим. При доступності, без застосування альпработ та підйомних механізмів. Робота промальпа і підйомних механізмів сплачується окремо.


            Більш детально про спектр виконуваних робіт з ремонту побутових кондиціонерів , напів - та промислових систем кондиціонування і вентиляції ви можете ознайомитися в нашій спеціалізованій статті «РЕМОНТ КОНДИЦІОНЕРІВ», ілюстрованої великою кількістю авторського фотоматеріалу.


- послуги промислового альпініста (висотні роботи ) - 900 грн.

- послуги автовишки (оплачується не менше 3-х годин) – 1200 грн (за кожну наступну годину - 400 грн.)

. 


2. Напівпромислові системи кондиціонування і вентиляції


            Системи кондиціонування з холодильною потужністю понад 8 кВт/хол (24000 BTU/h) класифікуються вже, як полупром. Лінійки потужності, які відображаються в абревіатурі у різних виробників можуть відрізнятися один від одного і оперувати цифрами 36, 48... (прив'язка до британських теплових одиниць BTU) або ж 80, 100 , 140 і т. п., що буде відповідати 8-10-14 кВт.

            Якщо в побутових системах кондиціонування, в переважній більшості випадків, як внутрішніх блоків застосовуються настінні блоки, то особливістю підлозі - і промислових систем є велика різноманітність внутрішніх блоків. Звичні для побутової серії настінні блоки встречются рідко (як виняток) і тільки в діапазоні 8-10 кВт

            Більш поширеними серед систем великої потужності є касетні, консольні і канальні внутрішні блоки. Детальний опис (з авторськими фотоматеріалами - понад 70 фото) особливостей обслуговування підлозі - і пром - сегмента систем кондиціонування і вентиляції читайте в нашій великій статті «НАПІВПРОМИСЛОВІ КОНДИЦІОНЕРИ І СИСТЕМИ ВЕНТИЛЯЦІЇ. ОБСЛУГОВУВАННЯ»


1) Касетний тип

Мийка внутрішнього блоку:

- з розбиранням (лицьова панель, корпус, теплообмінник, вентилятор СБ , дренажний піддон , система збору і відведення конденсату , дренажний насос) Застосування пароочисника «вапо-гідро», хім. кошти (wynn's Airco-Clean, RM-59ASF, RM-806ASF) – від 650 грн. Залежить від конструктивних особливостей СБ 

- обробка антибактеріальну та фунгіцидну складом теплообмінників, дренажного піддону і вентилятора внутрішнього блоку ( Maditol, Condiclean 2%, Лізоформін 3000 ) - 70 грн.


Мийка зовнішнього блоку:

- без розбирання (корпус, зовнішня поверхня теплообмінника) – 150 грн.

- * з розбиранням (корпус, поверхні теплообмінника з двох сторін з розведенням рядів, аксіальні вентилятори, правка ламелей конденсатора) із застосуванням мийки високого тиску (хим. кошти RM-59ASF) – від 250 грн. (залежить від доступності блоку)


Час виконання робіт від 4 годин і більш.

2) Консольний тип

Мийка внутрішнього блоку:

- з розбиранням (корпус, теплообмінник, вентилятори СБ , дренажний піддон , система збору і відведення конденсату , дренажний насос) Застосування пароочисника «вапо-гідро», хім. кошти (wynn's Airco-Clean, RM-59ASF, RM-806ASF) - 650 грн. 

- обробка антибактеріальну та фунгіцидну складом теплообмінників, дренажної ванни і вентиляторів внутрішнього блоку ( Maditol, Condiclean 2%, Лізоформін 3000 ) - 70 грн.


Мийка зовнішнього блоку:

- без розбирання (корпус, зовнішня поверхня теплообмінника) – 150 грн.

- * з розбиранням (корпус, теплообмінник з двох сторін з розведенням рядів , аксіальні вентилятори) із застосуванням мийки високого тиску (хим. кошти RM-59ASF) – від 250 грн (залежить від доступності блоку)


Час виконання робіт від 4 годин і довше.

3) Канальний тип

Мийка внутрішнього блоку:

- з розбиранням (корпус, теплообмінник, вентилятори СБ , дренажний піддон , система збору і відведення конденсату , дренажний насос) Застосування пароочисника «вапо-гідро», хім. кошти (wynn's Airco-Clean, RM-59ASF, RM-806ASF) – від 800 грн. Залежить від ступеня доступності внутрішнього блоку (застельовий простір, венткамера і т. д.) 

- обробка антибактеріальну та фунгіцидну складом теплообмінників, дренажної ванни і вентиляторів внутрішнього блоку ( Maditol, Condiclean 2%, Лізоформін 3000 ) – від 100 грн. Залежить від площі оброблюваних поверхонь.


Мийка зовнішнього блоку:

- без розбирання (корпус, зовнішня поверхня теплообмінника) – 150 грн.

- * з розбиранням (корпус, теплообмінник з двох сторін з розведенням рядів , аксіальні вентилятори) із застосуванням мийки високого тиску (хим. кошти RM-59ASF) – від 250 грн (залежить від доступності блоку)


Час виконання робіт від 4 годин і довше.


            Під час сервісного обслуговування системи кондиціонування також проводиться первинна перевірка працездатності вузлів і агрегатів зовнішнього і внутрішнього блоків, візуальний огляд місць можливого витоку хладагента, огляд електроконтактного групи, вимірювання перепаду температур на випарнику (дельти по повітрю ∆θ л) професійним двоканальним термометром.

            У разі виявлення відхилень або незадовільних показниках, отриманих при первинній перевірці, замовнику пропонується провести професійну діагностику роботи системи кондиціонування, що може запобігти дорогий ремонт в подальшому. Поглиблена діагностика передбачає проведення розширеного комплексу вимірювань із застосуванням професійних вимірювальних приладів, у процесі якого знімаються більше двох десятків показників роботи типового парокомпресійного циклу, електричних параметрів, анемометрії і т. д. На підставі отриманих даних складається детальна карта контрольних вимірів, що дає повне уявлення про стан вашого кондиціонера.


Додатковий розширений комплекс (для напів - та промислових систем кондиціонування)

            Повна комплексна діагностика системи (анемометрія, термометрія, манометрія, визначення розрахункового і фактичного перегріву-переохолодження парів холодоагенту після теплообмінників, повний температурний напір, вимірювання робочих і пускових струмів, ємності фазозсувних конденсаторів СБ і НБ, опору обмоток компресора, перевірка коректності показань термісторів, перевірка роботи електронно-розширювальних вентилів ЭРВ, перевірка елементної бази плат управління, зчитування та аналіз кодів помилок тощо). Складання повної карти контрольних замірів - 300 грн.


Час виконання робіт від 1 години.