Обслуговування кондиціонерів. 4. Чистка зовнішнього блоку

Обслуговування кондиціонерів.  4. Чистка зовнішнього блоку

Зовнішній блок спліт-систем крім теплообмінника і осьового (аксіального) вентилятора, які потребують чищення , на своєму борту має саму важливу частину будь-якого кондиціонера - компресор, агрегатований з віддільником рідини (ОЖ, докипатель) і системою клапанів. Також в зовнішньому блоці розміщені пускові ємності і деякі електронні компоненти управління (у інверторних моделей). Саме на зовнішньому блоці розташовані сервісні порти і крани для евакуації та заправки кондиціонера холодоагентом. З боку зовнішнього блоку виробляють основні дії з вимірювання і контролю багатьох параметрів холодильного циклу - тиск в системі на різних етапах роботи, пускові і робочі струми, температурні параметри конденсується середовища і т. д. У зв'язку з більш жорсткими умовами експлуатації і важливістю цієї частини спліт-системи вимоги до утримання в чистоті зовнішнього блоку важко переоцінити. 

        Оптимальним рішенням при розміщенні НБ є його доступність . На жаль не завжди це можливо зробити (ненадійність балконного огородження, встановлені вже після монтажу глухі скла пластикових вікон тощо) , тому іноді необхідно забезпечити оперативний доступ до блоку, що не є проблемою при професійному підході до справи.


Фото 1. Виділення і зняття штапиків глухого пластикового вікна.


Фото 2. Виїмка склопакета


        Так само, як і для випарника внутрішнього блоку, для зовнішнього теплообмінника готується спеціальний чистячий розчин з певними властивостями і вимогами по складу і РН.Фото 3. Приготування розчину для теплообмінника зовнішнього блокуФото 4. Нанесення розчину доцільно робити за допомогою піногенератора мийки високого тиску


Фото 5. Для миття внутрішньої частини блоку необхідний демонтаж верхньої кришки


Фото 6. Обробка пінним складом зовнішньої поверхні конденсатора


Фото 7. Змивка миючого розчину з допомогою мийки високого тиску


Фото 8. Змивка проводиться зверху вниз і строго уздовж ламелей теплообмінника щоб уникнути їх деформації напором води


Фото 9. Очищена поверхня теплообмінника


Фото 10. Загальний вигляд внутрішнього блоку в приміщенні після мийки і зборки


         Після завершення першого етапу - чищення, система кондиціонування збирається в зворотному порядку, набуваючи свій первісний вигляд і готова до другого етапу сервісного обслуговування - контролю і відновленню заводських параметрів.


         Консультації з питань підбору та придбання кондиціонерів та кліматичної техніки в Харкові, замовлення монтажу або сервісного обслуговування кондиціонерів в Харкові потрібно звертатися в Клімат Маркет Харків.


 Продовження ...


 Статті по цій темі:

 Обслуговування кондиціонерів.  Вступ

 Обслуговування кондиціонерів.  Чистка кондиционера

 Обслуговування кондиціонерів.  Внутрішній блок

 ...

 Обслуговування кондиціонерів.  Контроль параметрів

 Обслуговування кондиціонерів.  Налаштування параметрів

 Обслуговування кондиціонерів.  Висновок