Сервісне обслуговування. Полупром та вентиляція. 4. Діагностика

Сервісне обслуговування. Полупром та вентиляція. 4. Діагностика


І на завершення - трохи про діагностику роботи систем кондиціонування, як заключного етапу сервісного обслуговування.


Теплообмінники блоків відмиті, невинно чистий вентилятор внутрішнього блоку більше не розпилює в приміщення міріади частинок пилюки з алергенами і вірусами, а голуби не впізнають, а тому не можуть знайти свого «насидженого» місця на зовнішньому блоці. Як перевірити здоров'я вашого кондиціонера? Як б'ється його серце (компресор), скільки крові (фреону) хлюпається в його артеріях і венах (трубах і теплообмінниках) і чи не страждає він від печії (подкісшего масла в компресорі). Чи можна це якось дізнатися і чи треба взагалі туди лізти, слідуючи відомій приказці «не заважай машині працювати!»?

  

 

Фото 63. Дозаправитися або стравити? «Лити або не лити? Ось в чому питання (с))))

 

Класичний випадок «весняного сервісу» побутового сегмента, коли турботливий господар по весні просить провести обслуговування свого кондиціонера, поки ще не жарко, і кондиционерщик не так сильно завантажені роботою. Благо справу, оголошень «почистимо, дозаправитися, швидко, якісно, ​​недорого, без пилу і т.д.» - хоч греблю гати в газетах про послуги і на численних сайтах. Приїхали хлопці з зеленим або рожевим балоном, витягли фільтри-сіточки, грюкнули пару раз один об одного за балконом, під'єднали шланг до блоку, пошіпелі газом - все ОК, дайте грошей. І ось настає сезон спеки, а кондиціонер відмовляється працювати - "не холодить». Як же так, ніби ж заправляли по весні, невже обдурили, недолив? Чи не недолив, а залили по саме нимагу .. Іноді заливають мало не подвійну дозу фреону, намагаючись «вийти на робочий тиск»,а воно все не росте і не росте. Якби побутові кондиціонери були оснащені віддільником рідини (ОЖ) перед компресором, що захищає його від вологого ходу і гідроудару, то навіть важко уявити кількість промислової техніки угроблених такими фреонолівамі, де ОЖ може і не бути зовсім. Якщо приєднавши тільки манометр до сервісного порту кондиціонера і помірявши тільки тиск на всмоктувальній магістралі вам з розумним виглядом говорять, що фреону замало (забагато) і треба б заправитися (стравити) до «робочого тиску» то, знову-таки, повертаючись до алегорій, це можна сміливо прирівняти до поганого фельдшеру, який знає тільки те, що серце у людини зліва і тому слухати його треба десь там же - зліва. Ну, це так би мовити, класика жанру, але ж іноді потрібно пошукати не тільки «таблетку від голови».У випадку з більш серйозною технікою все це закінчується набагато сумніше як для техніки, так і для кишені власника. 

 

Але повернемося до діагностики. Слід розуміти, що коректна оцінка стану роботи системи кондиціонування можлива тільки за умови чистоти всіх теплообмінників, фільтрів і інших функціональних елементів, інакше це марна трата часу і ваших грошей. Також слід зробити чітке розмежування між мінімально обов'язковим комплексом, що проводяться після сервісного обслуговування і розширеним комплексом діагностики, який оплачується окремо. Що це означає? 

 

У разі виявлення відхилень або незадовільних показниках, отриманих при первинній перевірці, клієнту пропонується провести професійну діагностику роботи системи кондиціонування. Поглиблена діагностика має на увазі проведення розширеного комплексу вимірювань із застосуванням професійних вимірювальних приладів, в процесі якого знімаються понад два десятки показників роботи парокомпрессионного циклу, електричних параметрів, анемометрії і т.д. На підставі отриманих даних складається детальна карта контрольних замірів, що дає повне уявлення про стан системи кондиціонування

 

 

Фото 64. Мінімальний набір. Як в поліклініці. Пульс порахувати, тони серця, хрипи в легенях фонендоскопом послухати, тиск ...

 

 

Фото 65. Іноді треба звіритися з рецептурним довідником ... сервісмануалом, тобто

 

 

Фото 66. Іноді вчасно закрити кран перед вакуумметром

 

 

Фото 67. "компресор по тепловухе відбиває?" А зараз і перевіримо. Пірометрія. Т голови компресора +72,2 С. Норма

 

 

Фото 68. Іноді потрібні приборчики побільше і подорожче. Можливо напрямок на рентгенографію, ЕКГ і УЗД

 

 

Фото 69. Рентгенівські промені, в порівнянні з тепловізором - позаминуле століття. А й справді позаминулий - В.Рентген відкрив свої Х-промені в 1895 р

 

Набір інструментів і вимірювальних приладів для реальної (!) Діагностики роботи кондиціонера прагнути до нескінченності і не обмежується тільки манометричним колектором. Кілька повітряних, кілька контактних (для вимірювання температури поверхні) термометрів, гігрометр, анемометр, пірометр, а також ряд приладів для вимірювання електропараметрів - мультітестер, струмові кліщі - це мінімум. Найчастіше цього буває мало. Для роботи з діагностики деяких АС (мультизональні системи, наприклад) застосовуються і більш серйозні девайси - цифрова мановакууметри, тепловізори, чекер з комп'ютерним софтом і т.д. і т.п.

 

 

Фото 70. До VRV-VRF-систем в гості ходять з торт ... з іграшками від Testo AG

 

 

Фото 71. ... ноутом

 

 

Фото 72. .. і чекер. Комп'ютерна томографія, коротше))

 

 

Фото 73. VRV-VRF системи оснащені власним «бортовим» контрольно-вимірювальних комплексом. Температури і тиску кипіння, конденсації, ступінь відкриття ЕРВ у всіх мислимих і немислимих точках системи і інше, інше ... Досить лише ноута, відповідного чекера, софта і пари-трійки тисяч євро для придбання всього цього))   

 

Ми не випадково вдалися до алегорій і порівнянь з області медицини. Адже у нас кожен другий-сам собі доктор і фахівець, тому легко може вибрати собі таблетки «від голови або живота» - «так мені тільки річний на зимовий фреон поміняти і заправитися треба» (с). На основі нашого багаторічного досвіду роботи, можемо з упевненістю відповісти - не працює це в медицині, не працює це і тут. Набагато правильніше - вибирати не «таблетку від голови», а навчитися вибирати фахівців.